جشنواره ملی عکس مازندران

امیر امیرنیا ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل( ٢٨ شهریور) درجمع خبرنگاران، زمان برگزاری این جشنواره را ( ٧ دی) سالجاری اعلام کرد وگفت: فرخوان ارسال آثار برای شرکت دراین جشنواره از (٢٥ شهریور) آغاز شد و علاقمندان می توان تا (٣٠ آبان) آثار خود را به سایت این جشنواره به نشانی ' www.photo-festival.ir ارسال کنند.

وی با بیان اینکه این جشنواره یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی این شهرستان است که با همکاری بخش خصوصی در راستای هویت بخشی به این هنر برگزار می شود؛ اضافه کرد: اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل این توان را دارد که با تداوم برگزاری این جشنواره در سال های آینده، این جشنواره را درحد بین المللی نیز برگزار کند.

دبیربرگزاری جشنواره ملی عکس مازندران هم دراین نشست گفت: معرفی مکان های زیبا و زشت در سطح استان، شناسایی و معرفی فضاهایی که دارای قابلیت های بالا در تبدیل شدن به مکان هایی که قابلیت گردشگری دارد از مهمترین اهداف این جشنواره است.

حسین بخشی، محورهای این جشنواره را نیز شامل ' آداب و رسوم و آیین ها، چشم انداز های شهری ( بازارهای سنتی، صنایع دستی، و پیشه ها ) محیط زیست، اماکن تاریخی و چشم انداز های طبیعی بیان کرد و افزود: با توجه به قابلیت های بالای زیبایی، مناطق گردشگری و آیین های قدیمی و سنتی در مازندران و نیز گردشگر پذیر بودن استان، نیازمند شناسایی مناطق زیبا و رفع نقاط ضعف این استان برای ارائه بهتر خدمات به گردشگران است و از همین رو ثبت تصاویر از طریق عکاسان استان و سراسر کشور که به نوعی با مازندران و مناطق مختلف این استان آشنایی دارند می تواند پتانسیل های این استان سر سبز را به همه گردشگران معرفی نمایند.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه در روزهای 7 تا 14 دیماه در گالری کاملا مجهز واستاندارد ' دیدی' ایزدشهر' به نمایش گذاشته خواهد شد.

دبیراجرایی نخستین جشنواره ملی عکس مازندران هم دراین نشست گفت: شرکت تمامی هنرمندان و علاقمندان عکاس در این جشنواره آزاد است و هر فرد می تواند تنها (۵ عکس) رنگی و سیاه و سفید در هر محور به سالهای ٩٢ تا ٩٦ را برای شرکت دراین جشنواره ارسال کند.

ناصرشاکری، با بیان اینکه عکس های گرفته شده فقط باید از موقعیت مازندران و بدون دست کاری و یا ابزارهای گرافیکی شده باشد؛ افزود: آثاری که استانداردهای کیفی مناسب جهت چاپ را نداشته باشند از بخش مسابقه حذف خواهند شد.

وی، زمان داوری آثار ارسال شده را (٧ تا ٩ آذر) بیان کرد و ادامه داد: به جهت اهمیت و حساسیت های موجود درجشنواره ها از داوران استانهای دیگر که تجربه چندین جشنواره ملی وبین المللی را دارند، بکارگیری خواهد شد.

وی افزود: در این جشنواره مبلغ 15 میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده است.

روابط عمومی جشنواره ملی عکس مازندران (28 شهریور 1396)